Acun Ilıcalı’dan Fenerbahçe’ye 50 milyon euroluk müjde! Aziz Yıldırım’a sert suçlama

Fenerbahçe’de mevcut başkan Ali Koç’un yönetim kurulu listesinde bulunan Acun Ilıcalı, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

TV 100’de katıldığı programda konuşan Ilıcalı, Aziz Yıldırım’a sert sözlerle yüklendi.

Acun Ilıcalı’nın açıklamaları şu şekilde:

YÖNETİME GİRME SÜRECİ

Fenerbahçe sevgim çocukluktan beri yüksek düzeyde. Taraftar olarak çok maça gittim. Sonra elimden geldiğinde yardımcı olmaya çalıştım. Öyle bir dönem geldi ki sevgili başkanımız böyle bir görev için beni uygun gördü. Yeni dönemde beraber olmak istediğini söyledi. Ekonomik şartlarda Allah yardım etti, ilerleyen süreçte işlerim iyi gitti. Bu süreçte Fenerbahçe’ye daha faydalı olmak istediğim bir döneme girdim. Şartlar değişti, Fenerbahçe yönetimine girdim. Başkanımız ihtiyacımız var deyince yönetime girdim.

‘MOURİNHO FİKRİ BRANCO’NUN’

Mourinho fikri Mario Branco’dan çıktı. Bu fikri başkanımızla 2 ay önce paylaşmış. İlk temas ve görüşme başkanımız tarafından Mario Branco ile beraber yapılıyor. İlk Branco görüşüyor. Bugün Mourinho işini bitiren Branco’dur, görevi veren de Ali Koç’tur. Bu tip marka isimler güven ister. 2 önemli olay var. Fenerbahçe ve Ali Koç isminin verdiği güvendir. Başkan Ali Koç, sportif direktör Mario Branco. Bu güven verdi. 

 ‘KOMPLE YALAN’

Aziz Yıldırım’ın Jose Mourinho olayı komple yalan. Üç gün görüşemediler, irtibat kuramadılar! Mourinho, bizimle görüştükten sonra telefon değiştirdi, ulaşamadılar. Anlaşma falan yok. Londra’da görüşmüşler, Mourinho da Ali Koç’a ve projelere baktı… Adam kabul etti.

“AZİZ YILDIRIM KONUŞAMAZ”

Aziz Yıldırım döneminde 600 Milyon euro zarar uğradı kulüp. Aziz Yıldırım’ın alacağı yok. Paranı al git, 600 Milyon euro batır, sonra gel ve yeniden başkanlık yap. Bir de üstüne devamlı posta koyuyor. O dönemler geçti, insanlar böyle bir insan görmek istemiyor. Keşke buraya otursa da 600 Milyon euroya cevap verse. Aziz Yıldırım böyle bir tartışmaya giremez. Konuşamaz. Ali Koç ile tartışmaya çıksın canlı yayında, hiçbir şey bilmediğimi söyleyeceğim.

‘LONDRA’YA BIRAKACAĞIM’

Bu akşam, başkan ve Jose Mourinho ile buluşacağız. Son bir bölüm kaldı çünkü konuşmamız gereken. Jose Mourinho’yu uçağımla Londra’ya bırakacağım. Orada Hull’a geçeceğim ve orada basın toplantım var. Yarın akşam İstanbul’da Fenerbahçeli gençlerle buluşmam var. Mourinho’yu biraz erken götürüp, geri dönmem gerekiyor

’40-50 MİLYON EURO GETİRECEK PROJELERİM VAR’

Yılda 40-50 milyon euro getirecek projelerim var. Sadece medya projemden 15 Milyon euro gelecek. Fenerbahçe çok büyük bir kurum, biz deliyiz. Konu Fenerbahçe olduğunda, her şeyi yaparız. Dünyanın en büyüklerinden biri olabiliriz. Bunu hep beraber göreceğiz.

‘ŞAMPİYONLAR LİGİ’Nİ İZLEYEMEDİM’

Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi öncesi röportaja çıkacağını ve ne demesi gerektiğini sordu. Ali Başkan ‘Kesin konuşmasın ama beraber olduğumuzu söylesin’ dedi. Mourinho da maç öncesinde ‘Anlaştım ama bitmedi’ diyor. Maç oynanırken haberler, fotoğraflar Türkiye’de çıktı. Maç sonrası İngiliz spiker ‘Anlaşmışsınız’ dedi. Mourinho da espri yapıyor ‘Ali Koç yukarıda, şimdi anlaştık’ diyor. Aslında bu espri değil, orada buluştuk. Maçı göremedim, Şampiyonlar Ligi’ni izleyemedim. Fenerbahçe’yi konuştuk hep.

‘GALATASARAY MAÇINDAKİ GİBİ FUTBOL KATLİAMI GÖRMEDİM’

Fenerbahçe – Galatasaray maçında hiçbir Galatasaraylı o gün mutlu olmadı hakemin yönetiminden. Hepsi isyan etti. Türk futbol tarihinde ben böyle bir katliam görmedim. 20 dakikada hatalı karttan oyuncu atılsın? Böyle bir örnek görmedim. Öyle bir atıyorsun ki VAR devreye giremiyor. İletişimle çözeceğiz, federasyonla iletişim kurup çözeceğiz. Her şeyimi ortaya koymak için buradayım.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir