Bahreyn’de şüpheli ölüm: 1 yıl sonra morgda bulundu, dövmesinden teşhis edildi

Yaşamak için gittiği Bahreyn’de bir yılı aşkın zaman önce kaybolan 31 yaşındaki Taylandlı model Kaikan Kaennakam’ın cesedi, ülkedeki bir morgda bulundu. Ailesi, modelin ölümüyle ilgili soruşturma başlatılmasını talep etti.

Mirror’ın aktardığına göre, daha önce model olarak çalışan, iş bulamaması üzerine ailesine destek olmak için bir restoranda çalışmak üzere Bahreyn’e giden Kaennakam, bu süreçte sık sık sosyal medya hesabından paylaşımlar yapıyordu. İddiaya göre, Kaennakam, ailesine Bahreynli bir erkekle sevgili olduğunu ve onunla yaşamaya başladığını söyledi. Ardından, Nisan 2023’te sosyal medyadaki paylaşımları kesildi. Aile, kızlarına telefonla da ulaşamadı. Aile bunun üzerine Tayland Büyükelçiliği’nden yardım istedi.

AİLEDEN ‘YENİDEN OTOPSİ YAPILSIN’ TALEBİ

Bahreyn’deki Tayland Büyükelçiliği, 18 Nisan’da aile ile iletişime geçerek geçen yıldan bu yana Salmaniya’daki bir sağlık kompleksinin morgunda tutulan Güneydoğu Asyalı, kimliği belirsiz bir kadının cesedinin olduğu bilgisini verdi. Buna göre, kadının bacağındaki bir dövme sayesinde bu kişinin kayıp Taylandlı işçi olduğu anlaşıldı. Kadının ölüm sebebi, alkol zehirlenmesi kaynaklı akut akciğer ve kalp yetmezliği olarak kayıtlara geçmişti.

Kızlarının naaşını Bahreyn’den Tayland’a getirmeye çalışan aile, kızlarının ölümünün şüpheli olduğuna inandıklarını açıkladı. Kaennakam’ın kız kardeşi Suthida Ngernthaworn, 19 Nisan’da sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda, kardeşinin 2-3 yıl önce Bahreyn’de çalışmaya başladığını ve burada bir ‘Arap erkek arkadaş’ bulduğunu anlattı. Nisandan bu yana kendisinden haber alamadıklarını belirten Suthida Ngernthaworn, resmi ölüm sebebini hatırlatarak kardeşinin bedeninde çürükler olduğuna dikkat çekti.

Pahalı olduğu için kardeşinin naaşını henüz geri alamadıklarını anlatan kız kardeş, annesinin de vakanın yeniden açılmasını ve yeniden otopsi yapılmasını istediğini belirtti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir