Giyenin Düşük Özgüvenine İşaret Eden Kıyafetler! Tamamen Ters Köşe

Her kadın çeşitli kıyafetlerle mükemmelliğini ve güzelliğini vurgulamaya çalışır. Bununla birlikte, psikologlar, belirli bir renk ve stile sahip bazı şeylerin, sahiplerinin düşük özgüvenine işaret ettiğini bulmuşlardır. Bir kadının aşağılık kompleksine sahip olup olmadığını giyim tarzından anlayabilirsiniz. Size hangi kıyafetlerin düşük özgüvene işaret ettiğini ve bunların yerini neyin almanın daha iyi olduğunu söylüyoruz.

Aşırı açık kıyafetler

Bu tür şeyler çekiciliğinden emin olmayan kadınlar tarafından seçilmektedir. Bu nedenle çeşitli yakalar, şeffaf kumaşlar veya filelerle cazibelerini mümkün olan her şekilde vurgulamaya çalışırlar. Stilistler günlük yaşamda bu tür şeylerden kaçınmayı öneriyorlar çünkü ucuz bir görünüme sahipler ve figürün tüm kusurlarını vurguluyorlar.

Bunun yerine moda uzmanları, doğal güzelliğinizi gerçekten vurgulamak istiyorsanız, yüksek kaliteli kumaştan yapılmış bedene oturan kıyafetleri seçmenizi öneriyor. Figürü ince ve bacakları daha uzun yapacak elbiseler, etekler veya pantolonlar olabilir.

Giysilerde siyah ve gri renkler

Siyah renk, yüzdeki yaşa bağlı tüm değişiklikleri vurguladığı için 35 yaş üstü kadınlar tarafından kategorik olarak giyilmemelidir. Bu aynı zamanda gri için de geçerlidir. Ayrıca bu tür kıyafetlerde kadının belirsiz bir görünümü vardır ve bu da onun kalabalıkta kaybolmasına olanak tanır. Bu da özgüvenin düşük olduğunu ve aşağılık kompleksinin göstergesidir.

Koyu renkleri seviyorsanız koyu mavi, çikolata veya koyu yeşili tercih etmeniz daha doğru olur. Günümüzde bu renkteki kıyafetler popülerliğin zirvesinde olduğundan güzelliğinizi ve mükemmelliğinizi avantajlı bir şekilde vurgulayabilirsiniz.

Benekli giysiler

Bu kıyafetlerle kadın güvensizliğini gizlemeye çalışır. Psikologlar, insanların komplekslerini bu şekilde telafi ettiğini söylüyor. Ayrıca büyük baskılar, çizgiler veya çiçekler içeren parlak bir renk hem günlük yaşam hem de bazı etkinlikler için son derece uygunsuzdur. Bu tür şeyler figürün tüm kusurlarını vurgular ve fazladan kilo ekler.

Kıyafetinizi parlak renklerle vurgulamak için moda uzmanları, kadınlara doğal tonlarda kıyafetler seçmelerini öneriyor. Ayrıca temel şeyleri bazı parlak ayrıntılarla (çantalar, mücevherler veya şapkalar) tamamlayabilirsiniz. O zaman kesinlikle unutulmaz ve eşsiz olacaksınız.

Spor giyim

Hangi kıyafetler düşük özgüvenin göstergesidir / Fotoğraf: pixabay.com
Bu öğeler antrenman, belirli spor etkinlikleri, yürüyüş vb. için tasarlanmıştır. Yürüyüş yaparken, kafeye giderken veya işe giderken giyerseniz son derece saçma ve uygunsuz bir görünüme sahip olursunuz. Bir kadın bir mağazaya veya kafeye eşofman giydiğinde, kendine olan güveninin düşük olduğunu ve doğru seçim yapamadığını ortaya koyar.

Bunun yerine moda uzmanları, her kadının kendisini rahat ve rahat hissedeceği pastel tonlardaki gündelik takım elbiseleri tercih etmenizi öneriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir