İsrail’in paylaştığı silah oyuncak çıktı

İsrail’in dünya kamuoyunu manipüle etmek amacıyla yürüttüğü dezenformasyon kampanyası sürüyor. İsrail’in savaşın başlangıcından bu yana dünya basınına servis ettiği yalanlara bir yenisi daha eklendi.

İSRAİL SAVUNMA BAKANLIĞI PAYLAŞTI

İsrail Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda “El Halil’de tutuklanan bir kişinin silahına el konuldu” ifadesini paylaşarak silah fotoğraflarını yayınladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), İsrail Savunma Bakanlığının resmi sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülere ilişkin açıklama yaptı.

SİLAH OYUNCAK ÇIKTI

“El Halil’de tutuklanan bir kişinin silahına el konuldu” şeklinde yayınlanan görüntülerdeki silahın gerçek olmadığının tespit edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bahse konu paylaşımdaki fotoğrafta tüfek olduğu iddia edilen silahın, aslında oyuncak olduğu ve birçok oyuncak sitesinde satışta olduğu belirlenmiştir. İsrail’in Gazze’de işlediği soykırımı meşrulaştırmak ve dünya kamuoyunu manipüle etmek amacıyla yürüttüğü propaganda kampanyasına itibar etmeyiniz.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir